Dajcie spokój z tym gotowaniem:)

Skąd wyłuskać trochę czasu dla siebie, to problem wielu zabieganych mam. Tymczasem sposobów można znaleźć co najmniej kilka, a wśród nich ograniczenie czasu na stanie przy garach:)

Grunt to dobra organizacja:)

Oczywiście coś ciepłego trzeba zjeść, też nie wyobrażam sobie dnia bez cieplego posiłku, ale po pierwsze można zrezygnować z dwudaniowych obiadów każdego dnia, po drugie można ugotować obiad na 2,3 dni, żeby nie gotować codziennie. Do tego przynajmniej raz w tygodniu można zjeść coś na mieście i przynajmniej raz w tygodniu kupić jakiś półprodukt lub gotowy obiad, który wystarczy podgrzać i wcale nie musi to oznaczać niezdrowego jedzenia. Jest teraz wiele firm garmażeryjnych oferujących domowe obiady. Pewnie, że moje kopytka są najlepsze ha ha, ale coś za coś:) Czyli jak się dobrze zorganizować gotujemy 2-3 razy w tygodniu zamiast siedmiu:) Jest oszczędność czasu? Pewnie, że jest. Dziś na przykład zrobiłam ogórkową i kluski leniwe, ze 3 godziny mi to zajęło, masakra☺ale jutro już się garów nie tykam.

Lubię czy muszę? Oto jest pytanie:)

Generalnie lubię gotować, ale wtedy kiedy mam na to ochotę:) Natomiast takie codzienne stanie przy kuchni do przyjemnych według mnie nie należy. Można ten czas spożytkować ciekawiej i przyjemniej. Chociażby sobie odpocząć, poczytać czy poćwiczyć. Poza tym lubię różnorodną kuchnię, a przy moich dzieciach jest to niestety niemożliwe, więc takie gotowanie w kółko tego samego jest naprawdę wyczerpujące:) Każda rutyna zabija, w kuchni jest podobnie:)

Ciasto w niedzielę musi być??!

Ciasto robię od wielkiego dzwonu, i to takie, których nie trzeba piec:) Po pierwsze jaki jest sens robienia ciast np. co tydzień? Trzeba to potem przecież zjeść, blacha ciasta na moją rodzinę to przynajmniej pół blachy dla mnie samej, bo moje dzieci zjedzą po kawałku i na drugi dzień ciasto już ble, a mąż na diecie:), więc pół blachy na zdrowie mi nie wyjdzie☺ Po drugie jak się zachce czegoś słodkiego można sobie kupić kawałek ciasta i przynajmniej nic nie zalega przez tydzień w lodówce i nie kusi:) Po trzecie zawsze są jakieś straty, nawet jak nie piekę, to przypalę garnek z masą budyniową:) a ostatnio jak ubijałam bitą śmietanę ubiłam masło! No muszę przyznać niezła jestem ha ha. Wiem, wiem:) trening czyni mistrza, ale nie widzę powodu, dla którego miałabym się w tym kierunku szkolić, blogu kulinarnego nie zamierzam zakładać:)

moje masełko zamiast bitej śmietany:)

Akcja weki:)

W czasach, kiedy w sklepach było mało towarów, robienie weków miało jakiś sens. Teraz wydaje mi się to kompletną stratą czasu. Kupowanie 10 kg ogórków, żeby zrobić kiszone na zimę, mija się moim zdaniem z celem. Można przecież kupić naprawdę dobre ogórki na bazarze, podczas gdy swoje własne często wiążą się z ryzykiem niewypału:) bo np. nakrętka była wypaczona, albo trefne ogórki. Grzybki? Jak trzy, cztery razy do roku się zje to wszystko. Po co robić 20 słoików na zimę? Skoro można kupić naprawdę smaczne i być pewnym, że wszystkie będą jadalne:) Zdarza mi się robić ogórki małosolne, ale tak żeby wekować i magazynować to zdecydowanie nie dla mnie.

Przez żołądek do serca

Niektórzy dalej w to wierzą:), że dobra żona to musi dobrze gotować i podstawiać mężowi pod nos. Ja rzadko mężowi podstawiam i żyje nam się bardzo dobrze razem:) To tak naprawdę od kobiety zależy do czego przyzwyczai swojego faceta. A jego miłość nie ma nic wspólnego z obiadem, który będzie przez nią podany albo nie. Czasem ja coś ugotuję, czasem on coś dla mnie ugotuje, czasem razem coś przygotujemy albo zjemy na mieście, nikt nikomu niczego nie narzuca. Mój mąż na szczęście rozumie, że miejsce kobiety nie jest w kuchni☺A jak jest u Was?:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close